301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
29 Mart 2020 - Pazar 16:06 Bu yazı 163 kez okundu
 
CORONA VİRÜS 'THE ECONOMİST' DERGİSİNDE ÖNCEDEN HABER VERİLMİŞ!
FİLİZ BAHÇIVAN
b-filiz@hotmail.com
 
 
2020 yılı insanlık için hayatımızı çok derinden sarsan gelişmelerin yaşandığı bir yıl olarak kayıtlara geçmeye başladı. Depremlerden, bölgesel çatışmalara, ardı arkası kesilmeyen şehit haberlerine ve neredeyse dünyanın büyük bir kısmını etkisi altına alan salgına kadar üç aydır çok önemli gelişmeler yaşandı, yaşanıyor. Hele bu sonuncusu toptan hepimize birden merhaba dünyalı dedi. 
Peki, neredeyse hepimizi etkisi altına alan, ve korku salan CoronaVirüsü, dedikleri gibi milyonların ölümüne sebep olabilecek boyutta hızlı yayılan ve tedavisi olmayan bir salgın ve bulaşıcı hastalık mı? Yoksa Çin ekonomisine yönelik yapılan kontrollü bir saldırı mı? 
Peki Virüs  The Economist dergisinde önceden haber verilmiş desem! 
 O halde detaylarıyla okumaya kumaya devam edelim lütfen. 
 
The Economist dergisi dünyada özellikle karanlık odakların, Siyonist para babalarının güdümünde dünya siyasetini yönlendirmeye çalışan bir basın kuruluşudur. Aslında bir basın kuruluşu da dememek lazım. Bu dergi adeta bir düşünce kuruluşu gibi çalışarak dünyaya kendi düşünceleri doğrultusunda yön vermeye çalışır.  Bunu da ekonomi ve finans ile yapmaya çalışır. 
Bunun en somut göstergesi de, her yılın ilk ayında yayınladığı kapaklarıdır. Bu kapaklar içinde birçok gizemi barındırır ve o yıl çıkacak olaylarla ilgili de öngörüleri içerir. Olabilecek olaylarla ilgili ipuçları verir. Dünya üzerinde ülkelerin neleri yaşayacağı ile ilgili insanları yönlendirme çalışmasıdır. Dergi kapağı semboller ve subliminal mesajlarla doludur. Bu derginin en büyük özelliği derginin finansörleri olan Rotschild ailesi! Bu ailenin Dünya düzeninde savaşların çıkmasından tutun ülke ekonomilerinin sil baştan düzenlenmesine kadar ne kadar etkin olduğundan bahsetmeye gerek yok.  
 
Şimdi gelelim 2020 kapağı ile ilgili düşüncelere. Kapak çeşitli basın yayın kuruluşlarında değerlendirildi. 
Uzmanlarca çözülmüş ve yorumlanmış olan notları sizler için derledim. 
Dergi kapağına ilk baktığımızda bir göz keskinlik testi tasarımı görüyoruz, tabi bu bir gönderme, en önemli kısım alt kısımdır. Orada okumakta zorlandığımız ve ayırt etmemiz çok önemli olduğu için uzağı görememek yani geleceği görememen fark edememek gibisinden bir gönderme mevcut. 
Dergi adeta "Siz ancak bizim size gösterdiklerimiz kadarını göörebilirsiniz" der gibi. 
 
Dergi kapağının en üstünde büyük punto ile "THE WORLD IN 2020" yazıyor. yani 2020 yılında Dünya. Olacaklar başlatılıyor anlatılmaya ancak 2020 yılının ilk 20'si kırmızı ikinci 20'si yeşil ile yazılmış.
Bu detayın 1. yorumu: 2020 yılının ilk yarısının kırmızı renginden sebep zor ve çetrefilli, ikinci yarısının ise kolay geçeceği görüşü. 
 
2. yorumu: İran bayrağını sembolize etmesi 2020 yılında İran'ı sivri çıkışlarıyla daha çok siyaset sahnesinde göreceğiz. 
3.yorumu: Salgın hastalık! Renk körü insanlar kırmızı ve yeşil renklerini sarı renkte göörürler. Sarı ise renk sembolizminde "hastalık" anlamına gelir. Hani şu gemilerde karantinayı gerektiren salgın bir hastalık olduğunda sarı renkli bayrağın çekilmesi örneğindeki gibi! Ve ne yazık ki bu salgını tüm dünya acı blançolarla yaşadı, yaşamaya devam ediyor. Adı ise Corona! 
 
2020 sayısından hemen sonra "TRUMP"geliyor. Tramp biliyoruz ki Rotschild ailesinin başını çektiği küresel sermayeyi elinde tutan elit gruba karşı bir zafer kazanarak Amerika başkanı oldu ve Pentegon merkezli Amerika derin devletini arkasına alarak bu zaferini sürdürmeye devam ediyor. Ancak 2020 Kasım ayında Amerika da yeni bir seçim yaşanacak. Bakalım bu 2 güç çekişmesinde başkanlık koltuğuna kim oturacak?
 
Tarmp'dan sonra "BREXIT" geliyor. Malumunuz İngiltere 2016'da aldığı bir karar ile Avrupa Birliğinden ayrılma kararı almış ve bir sansasyon vuku bulmuştu. Brexıt bu sürece verilen isim ve öyle görünüyor ki bu karara bu yıl içinde bir nokta koyulacak ve Britanya bu yıl birliktelikten çıkacak ve artık Almanya büyük güç olacak. 
 
Sonra "Al" geliyor, yani Artificialintelligence: anlamı Yapay Zeka. Bu yıl yapay zeka ile ilgili çalışmalar görülüyor ki önemini çok daha fazla arttıracak. Ancak insanlık bu gelişmeler karşısında kral mı olacak vezir mi? 
 
"Tokyo" geliyor Yapay Zekanın hemen ardından. Tokyo 2020 yaz olimpiyatlarının gerçekleşeceği şehir. Bu olimpiyatların özelliği ilk kez 5G teknolojisinin kullanılacak olması. Nitekim sloganları da "Geleceği keşfet"! 
 
Hemen sonra "Mars" geliyor. Mars deyince ilk akla gelen ElonMÖusk ve 2030 yılında Mars'ta bir şehir kurma planı. Ancak Mars aynı zamanda Roma ve Yunan mitolojisinde Savaş ve Kızgınlık Tanrıları anlamına geliyor. Ki bu yılın oldukça zor geçeceği haberi veriliyor gibi. 
 
Ardından "CLIMATE" yani su baskını, orman yangınları, göç, kuraklık, mülteci meselelerinin merkezi olan iklim geliyor. Bunları çoğuna şahit olmaya başladık bile. 
 
Ve sonra "XL" geliyor. Yani Çin başkanı XL JINPING. Kendisi "Çin rüyasını gerçekleştireceğim" derken halkını kandırmıyordu ki bugün ekonomik güçlerini ve Amerika'ya kafa tutmasını görünce bunu daha iyi anlıyoruz. Bu minvalde Çin, 2020'den sonra Dünyanın en büyük ekonomisi olacak. 
 
'RECESSION' yani ekonomik durgunluk. Hemen sonra gelen kelime, Küresel anlamda yaşanacak ekonomik bir kriz bu yıl başlayacak. Bunun anlamını düşünmeye bile gerek yok. Çin menşeli Korona Çin'e ciddi zararlar getirdi bile. 
 
Sonra " MODİ" geliyor, hani şu Hindistan başkanı Narendra Modi. Kendisi göreve geldiğinde aşırı sağcı ve Hindu milliyetçisi olduğundan Pakşstan ile zaten pamuk ipliğine bağlı olan ilişkileri hepten koptu ve bu yıl her iki ülke arasında bir savaş bekleniyor. 
 
Ardından "EXPO" geliyor. Bu yıl Dubai'de gerçekleşecek olan Expo, ileri teknolojiye dair her şeye ev sahipliği yapacak.
 
Hemen altında "SDGS" yani, Sürdürülebilir Gelişmeye İlişkin Global Hedefler var. Bu yıl eğitim, toplum, sağlık, enerji, ekonomi alanlarında bu gelişmeleri yakından gözlemleyeceğiz. 
 
Ve sonra "BOND" geliyor. Yani 'Ölmek için zaman yok' filmi. Bu filmin neden özellikle kapakta adı geçiyor? Çünkü bu film büyük değişim ve teknolojik tehlike temalarını işliyor ve başrolda İngiliz bir ajan ve İngiliz teşkilatına yapılan atıflar var. Bakalım bu filmde hangi mesajları okuyacağız? 
 
Bu yıl Beethoven yılı olması sebebiyle "BEETHOVEN'i görüyoruz peşi sıra. Hemen ardından ise kırmızı harflerle yazılmış ' VISION' yani Zihinsel Algılama anlamındaki 'VİZYON' kelimesi var. 
 
Avrupa'nın bu yıl belki Brexit süreci belki de bambaşka bir olay yüzünden kanlı bir sürece gireceği tahmin ediliyor. 
Ardından az bilinen Enfeksiyon ve Bakterilerden Kurtuluş Hareketi anlamındakı "SBİO" kIsaltmasını görüyoruz. Bu hareketin araştırıldığı bir konu da buzulların erimesi ile ortaya çıkacak virüsler.  
 
Sonra "BİODIVERSITY" yani Biyo Çeşitlilik geliyor. Yeni melez türlerin oluşturulmaya çalışılması, doğal felaketler, Güneş'in gittikçe ısıtmaya başlaması bu yıl daha bir önem kazanacak. 
 
Aerdından "RAT" geliyor. Yani  FARE. Veba hastalığı denildiğinde bu salgını yayan farelere öözellikle bir atıf var.
Bir de 2020 yılı Çin'de Fare yılı!
 
Sonra "NPT" geliyor. Yani Nükleer Silahların Yayılmasını Önleme Anlaşöası. Hani şu İsrail, Pakistan, Güney Sudan ve Hindistan'ın imzalamadığı ve Kuzey Kore'nin ise çekildiği anlaşma! 2020'de bu konu gündemde sert fırtınalar estirecek gibi. Çünkü hemen ardından "WAR" yani SAVAŞ kelimesi geliyor. 
Hemen sonra 'REN' geliyor. Yani Huawei firması Ceo'su ve kurucusu Ren Zhengfel. Huawei firması 2018'de Apple şirketini geride bırakmış bir firma ve Dünyadaki 2. en büyük telefon üretici firması. Ancak burada dikkat edilmesi gereken Ren'in 'cloud' yani bütün öözel bilgilerimizin yer aldığı ve depolandığı 'bulut sistemi' ile ilgili yaptığı çalışmalar. Buna dikkat çekilmek istenmiş olabilir. 
 
Hemen ardından bu yıl ölümünün 500. yılı olan ünlü ressam ve mimar "RAPHAEL" geliyor. 
Sonrasında ise Kırım Savaşında İngiliz askerlerini İstanbul'da tedavi eden ünlü hemşire ' NIGHTINGALE' ismini görüyoruz. 2020 yılı aynı zamanda Hemşireler Yılı. 
 
Ve son kelime ki özellikle sona bırakılmış gibi: "RUSSAIA" Rusya ile geçmişte yaşadığımız Osmanlı-Kırım Savaşı ve o Kırım Svaşında etkin rol oynayan Nıghtıngale art arda. Tesadüf değil gibi. Bakalım Rusya ile ilgili ne sürprizler çıkacak? 
Tüm bu şifrelere farklı yorumlar yapılsada ben günümüze  en yakın olanları sizler için derledim. 
 
Bu konu hakkında ki düşüncelerimi kısaca özetleyerek yazımı noktalıyorum. 
 
Üst akıllar, yeni dünya kurma hayalinde olanla paranın gücüyle insanlığı esir alan Şetansımsı varlıklar'ın yapıp yapacakları sadece Allah'ın izin verdiği kadardır. 
 
Peygamber efendimiz (sav)  şöyle buyurdu. 'Yüce Allah zalime mühlet verir. ( Cezasını hemen vermez. Bir müddet için erteler.) Ama gazabını indirmeye hükmettiğinde ise o kişiyi hiç kimse kurtaramaz. (Buhari Müslim, ibn Mace) 
Filiz Bahcıvan 
 
Etiketler: , , , , , CORONA, VİRÜS, , 'THE, ECONOMİST', DERGİSİNDE, ÖNCEDEN, HABER, VERİLMİŞ!, ,
Yorumlar
Diğer Yazılar
ALLAH'A GÜVEN DUYGUSUNUN ZİRVESİ: TEVEKKÜL
HERKES KENDİ GÜNAHINDAN SORUMLUDUR
ALLAH'A ŞİRK KOŞANLARDAN MISINIZ?
BİLGİ KİRLİLİĞİ VİRÜSTEN BETER
HOŞ GELDİN YA ŞEHR-İ RAMAZAN
VİRÜS BULAŞTIRMADA BİZ BİZE YETERİZ
DÜNYANIN KONTROLÜNÜ ELİNDE TUTAN 13 ŞEYTANİ AİLE
VİRÜSÜ SORSAN BİLEMEYECEK CAHİL TAKIMI MEMLEKETİNİN ÇINARLARIYLA DALGA GEÇMEYİ MARİFET SAYIYOR
NERDE ÇANAKKALE RUHU, NERDE BİZ
VATANSIZ OLMAK NEDİR BİLMİYORUZ
GÜN BİR OLMA GÜNÜDÜR
İNDİGO VE KRİSTAL ÇOCUKLAR
BELA GELİYORUM DEMEZ
14 ŞUBAT'TA MENDİLLER HAZIR MI?
CORONA VİRÜSÜ KOMPLO TEORİSİ Mİ
DEPREMİN ŞAKASI YOK
MAHREMİYET ALANLARI İŞGAL ALTINDA
PARA EŞİTTİR BELA
İNTİHARI DÜŞÜNENLERE BİR ÇİFT SÖZÜM VAR
KAN DAVANIZ BATSIN
BU BİR ERKEK VE KADIN SAVAŞI
BAZI İNSANLARI MANTIĞA DAVET EDİYORUM
MASKEME BAKMA GÖZLERİME BAK ( LÖSEMİ)
HADİ UTANMADAN KUTLAYALIM ÇOCUK HAKLARI GÜNÜNÜ
ÇARESİZLER VAKFİ KURULSUN
ATATÜRK'Ü SEVMİYORUZ
ARKANDAN OH BE GİTTİ DEDİRTME
SAHTE DULLARIN BAŞINA GELENLER
MADDE BAĞIMLILIĞINDAN İLAÇSIZ KURTULUŞ
BEBEKLERİN YERİ CEZAEVLERİ OLMASIN
ERKEN YAŞTA EVLİLİK MAĞDURU KADINLAR
DURUMUMUZ ÇOK VAHİM
BENİ BUL ANNE
OKULLARDA İNSANLIK DERSİ ZORUNLU DERS OLMALI
EVLENECEK OLAN GENÇLER SINAVA TABİ TUTULSUN
KADIN'IN GÖZÜ AÇILDI
ABARTMAK RUHUMUZDA VAR
DİLİN DE BİR EDEBİ OLMALI
ÖN YARGILARIMIZ VAR HAMDOLSUN
ALLAH IYILERLE KARSILASTIRSIN
1993 DEMEK ÖLÜM DEMEKTİ
ŞEYTAN AKLIMI ÇELDİ
MAZERETİM VAR ASABİYİM BEN
ZÜMRÜT APARTMANI ADLI KİTAPTA PEDOFİLİ SAPIKLIĞI
ZÜMRÜT APARTMANI ADLI KİTAPTA PEDOFİLİ SAPIKLIĞI
KEZZAP TERÖRÜ
MÜRİDİM OLUR MUSUNUZ?
RAMAZANDA AYRI BİR ALEMİZ
BİR MAYIS EKMEĞİNİN PEŞİNDE OLANIN BAYRAMI
KANLI BIÇAKLI
MUTSUZLUK KADERİMİZ DEĞİL KENDİ SECİMİMİZDİR
KANSERİ ÖLDÜRMEYE NE DERSİNİZ?
SEN ÇAL KARDEŞİM HELAL OLSUN
BAĞIRMIYOR DEĞİL BAĞIRAMIYOR
NERDE ÇANAKKALE RUHU, NERDE BİZ
MEVLANA DEĞİLİM ADAM OL DA ÖYLE GEL!
KÖR OLASIN NERİMAN
SÜRÜNMEDEN ÖLMÜYORUZ
TOPRAK BİZİ KABUL ETMEYECEK
ÜLKEDE ARTAN KÜFÜR FURYASI
KATİL MAVİ BALİNA ÖLDÜRMEYE DEVAM EDİYOR
MEYDAN ZİBİDİLERE KALDI
NE DEMEK İNTİHAR EDECEĞİM
İLİŞKİ DURUMU KARMAŞIK
EMEKLILIK ZIKKIM GİBİ BİR ŞEY
AFFETMEK NE KADAR ERDEMLİKTİR?
BENİMLE ÇAY İÇER MİSİNİZİ?
40 YILDIR KAPANMAYAN YARA, MARAŞ KATLİAMI
ANNEM OLMADAN ASLA
KAÇ PARALIK ADAMSIN?
CEHENNEMDE YANACAKMIŞIM
LUT KAVMİNE RAHMET OKUTUR BUNLAR
ATATÜRK'Ü SEVMİYORUZ!
YOKSULLARIN ACI SONU
MUTLU OLMAYI BECEREMİYORUZ
SEVDİĞİM ADAM EVLİ
BİRİ DÜŞMEK Mİ DEDİ?
BİR ÜLKEYİ TOPLUM AHLAKI AYAKTA TUTAR
ACİL TEFECİ ARIYORUM
CEZAEVİNDEN MEKTUP VAR
12 EYLÜL'DE KADIN OLMAK
BİR GARİP ÖLDÜ DUYDUNUZ MU?
DİLLERDEN DÜŞMEYEN ŞARKI DIŞ MİHRAKLAR
KURBAN BENİM SEVAP BENİM KİME NE!
SUBLİMİNAL MESAJLAR
BİR MELEK DAHA GÖKYÜZÜNE UÇTU
İSRAF BİR İNSANLIK SUÇUDUR
ADAB-I MUAŞERET Mİ O DA KİM?
HERKES KENDİ EGOSUNUN EŞEĞİDİR
ŞİZOFREN KARDEŞİMDEN EVDEKİ BIÇAKLARI SAKLIYORUM
KAÇAMIYOR İNSAN KENDİNDEN
SURİYELİ MÜLTECİLERE KIL OLUYORUZ
İSRAF BİR İNSANLIK SUÇUDUR
BUGÜN HAYVAN ÖLDÜREN YARIN İNSAN ÖLDÜRÜR
SİZE GÜVENEN İNSANLARIN ZOR GÜNLERİNDE ELİNİ BIRAKMAYIN
ADAYLAR NE DİYOR SEÇMEN NE İSTİYOR?
TAKSİTLE YAŞAYIP BORÇLA ÖLENLERIN ÜLKESİNDEYİZ
TİCARETTE NE KADAR DOĞRUSUNUZ ?
BUGÜN DE BENİM DEDİĞİME TAMAM VE DEVAM DİYELİM
HOŞ GELDİN YA ŞEHR-İ RAMAZAN
BENDE MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYIYIM
KANA BULANAN BİR MAYISLAR
GENEL HASTA PROFİLİMİZ
DOKTOR CİVANIM
OYNAMIYORUM BOŞANALIM
SUSMAK İSTİYORUM BU GECE
BİR TOSUNCUĞA KANDIM
SEVGİLİ HANIMLAR ŞANTAJLARA BOYUN EĞMEYİN
KADINLAR KIRMIZI RENGİ SEVMEZLER
DİN DİNGO'NUN AHIRI DEĞİLDİR
BABANIZA BİLE GÜVENMEYİN KIZLAR
AŞKINIZI YORGANINIZA GÖRE UZATIN
KADINLARIN MAÇO ERKEK SEVDASI
ÇOCUK OKUTMAK KOLAY MI SANDIN?
İNSANLIĞIN ÖLDÜĞÜ YER DİYARBAKIR 5 NOLU CEZAEVİ
ARAKAN'DAN BİZE NE?
KURBAN BENIM, SEVAP BENİM KIME NE
ESKİDEN PAVYONLAR VARDI PEKİ YA ŞİMDİ?
SİLAH GÜÇSÜZÜN NAMUSUDUR
YAŞLILIĞI HİÇ SEVEMEDİM
HURAFELERLE KURULMUŞ TEZGAH
AĞLAMAYA BAHANE ARIYORUM
UMUTSUZ DUL KADINLAR
NE GECEYDİ BE ( 15 TEMMUZ )
DUYGU YÜKLÜ ADAMLAR
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
İstanbul
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 24.05.2020
Bugün
- 20°
Pazartesi
13° - 19°
Salı
12° - 19°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
İstanbul

Güncelleme: 24.05.2020
İmsak
03:40
Sabah
05:32
Öğle
13:06
İkindi
17:03
Akşam
20:30
Yatsı
22:14
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Trabzonspor
53
0
3
8
15
26
2
Başakşehir FK
53
0
3
8
15
26
3
Galatasaray
50
0
4
8
14
26
4
Sivasspor
49
0
5
7
14
26
5
Beşiktaş
44
0
8
5
13
26
6
Alanyaspor
43
0
7
7
12
26
7
Fenerbahçe
40
0
8
7
11
26
8
Göztepe
37
0
9
7
10
26
9
Gaziantep FK
32
0
10
8
8
26
10
Denizlispor
31
0
11
7
8
26
11
Antalyaspor
30
0
10
9
7
26
12
Gençlerbirliği
28
0
12
7
7
26
13
Kasımpaşa
26
0
14
5
7
26
14
Konyaspor
26
0
10
11
5
26
15
Yeni Malatyaspor
25
0
13
7
6
26
16
Çaykur Rizespor
25
0
15
4
7
26
17
MKE Ankaragücü
23
0
13
8
5
26
18
Kayserispor
22
0
14
7
5
26
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv Arama
Haber Yazılımı