301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
29 Aralık 2019 - Pazar 00:31 Bu haber 156 kez okundu
 
‘’Diklenmeden Dik Durmaya Devam edeceğiz’’ ‘’YAPARSA SAĞLIK-SEN YAPAR’’
Sağlık Sen Adana Şubesi başkanı Bekir Nennioğlu, çalışan sağlık çalışanlarının ziraat bankası ile yapılan sağlık çalışanları promosyon ihalesini alan ziraat bankası ile yaptıkları anlaşmada çalışan sağlık çalışanların haklarını koruyarak onlara promosyon
Sağlık Haberi


Sağlık -Sen Adana şube başkanı Bekir Nennioğlu, çalışan sağlık çalışanlarının haklarını korudu ve ziraat bankası ile yaptıkları anlaşmada sağlık çalışanlarının promosyon ücretlerinin arttırılmasını sağlayarak basın açıklaması düzenledi. basın açıklamasında şunları söyledi. Emeğin, Özverinin, Fedakârlığın vücut bulmuş hali olan sağlık çalışanı kardeşlerim ve yağmur çamur gözetmeden insanlara haber yetiştirme derdi olan emekçi gazeteci arkadaşlarım

Bugün yapmış olduğumuz bu basın açıklamasının gayesi uzun zamandır gündemimiz olan üzerinden haksız bir şekilde şahsımı ve sendikamı yıpratmaya çalıştıkları maaş promosyon ödemesi ile ilgili bilinmeyen tamamen duyumlara dayalı konuların açıklığa kavuşturulmasıdır.

Bugüne kadar sessiz kalmamızın sebebi  banka ile yapmış olduğumuz görüşmelerin sekteye uğramaması ve sürecin zarar görmemesi içindi ama ne var ki bu hassas süreçte dahi 15 bin sağlık çalışanımızın menfaatini düşünmeyen sırf kendi ikballeri için benim ve  sendikamın zarar görmesi için her türlü açıklamaları şuursuzca ve de bilinçsizce   yapan sonradan ise somut bir artışın olacağını  hissedip ani bir manevra ile başarıyı sahiplenmek için kendilerini rezil etme pahasına asparagas yalan haberler ile sürece dahil olmaya çalışan dahili ve de harici kişilerin  olduğunu da söylemek isterim.

  Çok değerli basın mensubu arkadaşlarım;

Promosyon ile ilgili toplum tarafından doğru olduğu sanılan yanlışların en başındaki konu ;promosyon  ihalesinin tüm süreçlerin  sendika tarafından yapıldığı, ihale tarihinin sendika tarafından  belirlendiği ve  sendika anlaşmaya imza atmayarak  şerh koyarsa ihalenin geçersiz olacağı düşünülmektedir. Bu nedenle en başta bu konulara değinmek ,  toplumu ve Sağlık çalışanlarını  doğru  bilgi sahibi yapmak sendika olarak ta misyonumuzdur.

Sevgili  arkadaşlar;

17.07.2019 tarihinde  yapılan promosyon ihalesinin ihale tarihini İl Sağlık Müdürlüğümüz belirlemiştir. Bu konuda sendikamızın yetkisi olmayıp, tamamen İl Sağlık Müdürlüğünün yetkisindedir. İhale tarihinin belirlenmesi ile ilgili tarafımıza herhangi bir  bilgi verilmemiş ve idare ihale ye bir gün kala tarafımıza bilgi vermiştir. Sendikamız Yönetim Kurulu  ivedi olarak tamamen kendi çabamızla ihaleye giren banka sayısının çok olması dolayısıyla, rekabetin artması verilecek miktarında sağlık çalışanlarına artı yönünde yansıması amacıyla Sağlık Müdürlüğü tarafından davet edilmemiş  olan diğer  bankalar aranıp  ihaleye girmelerini sağlamıştır. Anlattığımız bu olay biraz önce soru olarak sorduğumuz konunun cevabıdır yani ihale tarihini belirleme yetkisi sendikada değil tamamen idarededir.

         Lakin kuruluşu erdemliler hareketinin bir sonucu olan sendikamızın diğer çevreler gibi başkalarını suçlayarak yükselmek, büyümek gibi bir duruşu olmadığı için öncelikle   ihalenin şeffaf bir şekilde yapıldığını bütün bankaların kendilerince o günkü faiz oranları, enflasyon rakamları, iktisadi parametreler ve de mevcut bankaların her il için ayırdığı miktara göre teklifler sunduğunu söylemekte yarar vardır. Bunun için süreç de emeği geçenlere teşekkür edilmiştir.

         Sevgili basın mensupları;

 İhalenin sonuçlarını iki zaman dilimi  içerisinde değerlendirmede fayda vardır birinci zaman dilimi olan ihalenin hemen sonunda yapılan açıklamalara bakıldığında sonuçların yalan olduğunu bunun mümkün olmadığını, Başarının mimarının sendikamız ve de şahsım olmadığını idarenin olduğunu söyleyen içerdeki ve dışardaki bedbahtlar olacak ,İkinci evrede ise zaman içerisinde başka illerde yapılan ihale sonuçlarının daha yüksek çıkması neticesinde  hiç idareye sorumluluk yüklemeyen şerh koysaydın ihale geçersiz olacaktı diye bilgisizce spekülasyonlar yapan kişi yada kurumlar karşımıza çıkacaktır.

 Konuyla ilgili o tarihte iç ve dış mihrakların sosyal paylaşımlarına ve de söylemlerine bakacak her samimi yürek bu saldırıları yapanların iyi niyetli olmadıklarını şahsımın ve yönetimimin başarısızlığı için fırsat kolladıklarını, meselelerinin çalışanların menfaati olmayıp  bu uğurda davasının adamıyız dedikleri sendikalarını bile sosyal platformdan ve  ikili görüşmelerde  şuursuzca eleştirmekten geri durmadıklarını göreceklerdir. Sonuç olarak kişisel ihtirasları için her fırsatı değerlendirmeye çalışanlar istifalar arttı diye yaygara koparanlar bilmelidir ki Bekir NENNİOĞLU fanidir kalıcı olan Sendikamdır. Bu nedenle;

Onlara sözüm: ben olmasam da bir Bekir NENNİOĞLU  çıkıp yine de onlar gibilerinin kurumuma çöreklenmesine fırsat vermeyecektir ve bu davayı sahipsiz bırakmayacaktır.

Bu bedbahtlara bu güne kadar bize saldırırlarken sessiz kalmamıza İstiklal Mücadelesi Şairi Mehmet Akif Ersoy’un şu dizeleri ile cevap vermek isterim

Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum, kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boyunum

 

Değerli Basın mensupları kıymetli hazirun;

Diğer sorumunun cevabı ise; Bu kazanım Başbakanlık genelgesi ile elde edilmiş bir Memur-sen  kazanımı olup mevcut genelgede yetkili sendikaya sadece toplantıda 3.kişi olma yetkisi tanımıştır sendikanın ihaleyi iptal etme gibi, bir yetkisi olmayıp karar  oy çokluğu ile alınan bir karardır, ilgili tarihte yapılan ihale sonucu mevcut şartlarda o güne kadar ilimizde ve o ana kadar yapılan ihaleler arasında   alınan en yüksek rakam olup  o gün o anlaşmaya şerh koymamız halinde nasıl bir saldırıya maruz kalacağımızı tahmin etmenizde fayda vardır. 

        

Ayrıca daha önce değinmediğimiz doğru bilinen yanlışlardan bir tanesi de bankaların tekliflerini   kendileri için en  büyük gelir kaynağı olan ihalesi yapılan  ilde daha önce o ana  kadar hedefledikleri kredi kartı ve kullanılan kredilere göre yaptıkları için çalışan kişi sayısının kendileri için bir öneminin olmadığı çok nüfusa sahip olan bir ile 6500 vermektense küçük nüfuslu illere bu rakamları vermenin kendileri için avantaj teşkil ettiği banka yetkililerinden öğrenilmiştir bundan mütevellittir ki en düşük alan illerin başında bir  çok ilden sonra yapmasına rağmen en yüksek  çalışanı olan iller  gelmektedir.

         Sonuç itibarı ile sürecin en  başından itibaren  ülke şartlarında ve de ilimizde o tarihe  kadar kazanılan en büyük promosyon ikramiyesi kazanımında bizlere değil de başarıyı başkalarına mal edenler, diğer illerde miktarlar artıp ibre kendilerince başarısızlığa döndükçe okları bu sefer tarafımıza yönlendirmişler ve acımasızca eleştirmişlerdir. Fakat bugün artık önce Rabbimin sonrada Ziraat Bankası Bölge Başkanlığının  desteği ile miktar kişi bazında 690 Tl artarak   toplamda kişi 5500 Tl olmuş , sonuç olarak 11 milyon lira artmış bu para sağlık çalışanlarımızın cebine direkt Adana ekonomisine de dolaylı olarak yansımıştır. Ayrıca bu miktar artışı bugüne kadar mevcut sözleşmeye ek sözleşme yapılarak oluşturulduğu için bundan sonraki promosyon görüşmelerinde Adana içtihadı olarak söylenecek olup, tarihe geçecektir.

 İlk itirazımızı yaptığımızda bundan bir şey çıkmaz diyenler bugün nasıl yaptığımızı öğrenmeye çalışmakta ve de tebrik etmektedirler bu kazanım yerelde ekonomik manada en büyük kazanımdır hepimize hayırlı uğurlu olsun.

Buradan her zaman müşterisinin yanında olan Ziraat Bankası Genel Müdürlüğüne , Kıymetli büyüğümüz her zaman yanımızda htiğimiz Onursal Genel Başkanımız Ziraat Bankası Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut KAÇAR beye, Ziraat Bankası Bölge Başkanı Ertuğrul  İSPAHA’ beye, İl Sağlık Müdürümüz Dr.Ahmet ÖZER beye, Yönetim Kurulu üyelerime bu işe katkı sunanarak bizi motive eden tüm sağlık çalışanlarımıza  huzurlarınızda teşekkür ediyorum.

‘’Diklenmeden Dik Durmaya Devam edeceğiz’’

‘’YAPARSA SAĞLIK-SEN YAPAR’’

İyi günler diliyorum hepinizi Allaha emanet ediyorum.

Allah yar ve yardımcımız olsun.

                                                                                                                          Bekir NENNİOĞLU

                                                                                                                  Sağlık-sen Adana Şube Başkanı

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: ‘’Diklenmeden, Dik, Durmaya, Devam, edeceğiz’’, , ‘’YAPARSA, SAĞLIK-SEN, YAPAR’’,
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
İstanbul
Çok Bulutlu
Güncelleme: 24.01.2020
Bugün
-
Cumartesi
- 10°
Pazar
- 13°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
İstanbul

Güncelleme: 23.01.2020
İmsak
06:47
Sabah
08:17
Öğle
13:20
İkindi
15:51
Akşam
18:14
Yatsı
19:38
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Sivasspor
40
0
2
4
12
18
2
İstanbul Başakşehir
36
0
2
6
10
18
3
Trabzonspor
35
0
3
5
10
18
4
Fenerbahçe
34
0
4
4
10
18
5
Alanyaspor
32
0
4
5
9
18
6
Galatasaray
30
0
4
6
8
18
7
Beşiktaş
30
0
6
3
9
18
8
Göztepe
26
0
6
5
7
18
9
Gaziantep FK
24
0
6
6
6
18
10
Yeni Malatyaspor
24
0
6
6
6
18
11
Çaykur Rizespor
23
0
9
2
7
18
12
Denizlispor
22
0
8
4
6
18
13
Gençlerbirliği
18
0
8
6
4
18
14
Konyaspor
18
0
8
6
4
18
15
Kasımpaşa
15
0
11
3
4
18
16
Antalyaspor
14
0
10
5
3
18
17
MKE Ankaragücü
12
0
10
6
2
18
18
Kayserispor
10
0
12
4
2
18
Arşiv Arama
Haber Yazılımı